«РОЗУМНІ» ЛІХТАРІ НА ВУЛИЦЯХ АМЕРИКИ БЕРЕЖУТЬ ЕНЕРГІЮ ТА АНАЛІЗУЮТЬ ПОДІЇ В РЕЖИМІ РЕАЛЬНОГО ЧАСУ

«РОЗУМНІ» ЛІХТАРІ НА ВУЛИЦЯХ АМЕРИКИ БЕРЕЖУТЬ ЕНЕРГІЮ ТА АНАЛІЗУЮТЬ ПОДІЇ В РЕЖИМІ РЕАЛЬНОГО ЧАСУ

Нове інтелектуальне програмне забезпечення вуличного освітлення має стати ефективним вирішенням питання оптимізації енергоресурсів для міст, що практикують смарт-системи з метою підвищення якості інфраструктури та комфорту мешканців

Американська компанія TCS Digital Software & Solutions Group, що входить до складу Tata Consultancy Services, запустила інноваційне хмарне програмне забезпечення Intelligent Urban Exchange (IUX) для адаптивної оптимізації вуличного освітлення. Рішення призначене як для звичайних вуличних ліхтарів, так і для світлодіодних ламп, які використовуються в закритих громадських приміщеннях.

Інтелектуальна система використовує алгоритми самонавчання не лише з метою оптимізації енергоспоживання, але й в цілях безпеки: фіксує, аналізує та відображає події, що відбуваються на освітленій ділянці вулиці, в режимі реального часу. За допомогою спеціальних давачів «розумні» ліхтарі можуть реагувати на різкі рухи людини, сигналізуючи про небезпеку за допомогою збільшення яскравості, а також зменшувати її у разі низької активності пішоходів.

Передбачається, що смарт-освітлення також може бути автоматично скориговано залежно від погодних умов і навіть рівня забруднення повітря.

За словами творців, використання унікального ПО IUX може забезпечити до 15-25% економії при оптимізації вуличного освітлення відповідно до функції розробленої прогнозуючої аналітики. Крім того, в дослідницькій компанії Northeast Group вважають, що вже до 2026 року більш ніж у 100 країнах світу може бути використано майже 3 мільйони таких «розумних» світлодіодних вуличних ліхтарів, а інвестиції в дану розробку складуть більше 12 млрд. дол. у найближчі 5-7 років.

Розробники також стверджують, що інтелектуальне рішення можна додатково використовувати для оптимізації та підвищення якості й інших важливих процесів, що протікають як у мегаполісах, так і в невеликих містах.

Програмне забезпечення є універсальним і цілком адаптується під сучасні інтелектуальні рішення для аналізу споживання різних видів енергії, водних ресурсів і управління транспортом. Таким чином, вже існуючі проекти Intelligent Water Management або Intelligent Transportation можуть бути пов’язані з IUX за допомогою хмарної платформи Connected Intelligence Platform, забезпечивши тим самим комплексний підхід до вирішення проблематики розумних міст